Ábel Jenő Országos Latin Tanulmányi Verseny

Az Ábel Jenő Országos Latin Tanulmányi Versenyének végeredménye – 2023/2024-es tanév

A két kategória 1-10. helyezettjei oklevelüket és könyvjutalmukat az Ókortudományi Társaság 2024. MÁJUS 17-ÉN, PÉNTEKEN DU. 5 ÓRAKOR kezdődő közgyűlésén vehetik át, a szokásos tudományos előadást követően.

A Közgyűlés helyszíne:
AZ ELTE BÖLCSÉSZETTUDOMÁNYI KAR Tanácsterem Budapest, VIII. ker. Múzeum körút 4/A földszint
(részletes program: http://www.okortudomany.hu/ )

Hangsúlyozottan kérjük, hogy azok a helyezettek (1-10.), akik nem tudnak részt venni a díjátadó ünnepségen, jelezzék ezt a tényt az abel.jeno@gmail.com címen, legkésőbb május 13-ig, ők az utolsó bekezdésben leírt módon kapják meg jutalmukat.

A helyezettek felkészítő tanárait is szívesen látjuk a díjátadón, különösen az 1-3. helyezett tanárait, akik egyéves Ókor-előfizetésben részesülnek!

A vidéki iskolákat kérjük, járuljanak hozzá érintett tanulóik útiköltségeihez, hogy minél több helyezett diák vehessen részt a díjátadó ünnepségen!

A kiemelt dicséretesek és a dicséretesek a könyvjutalmukat és az oklevelüket az iskolai tanévzáró ünnepélyeken vehetik át.

A vidéki iskolák diákjai számára június 7. után postázzuk a jutalmakat, a budapesti iskolák diákjainak jutalmait szintén június 1-jétől átvehetik az iskolák küldöttei az ELTE BTK Latin Tanszékén (1088 Budapest, Múzeum krt. 4./F II./211., kizárólag telefonon (+361-485-5280) vagy ímélen (tordai.eva@btk.elte.hu) történő egyeztetés után).

Maiores

1. helyezés Bihari Lilla Piarista Gimnázium Vác
2. helyezés Drobilich Pál Piarista Gimnázium Vác
3. helyezés Tolmácsi Anna Lilla Németh László Gimnázium Budapest
4. helyezés Somogyi Luca Teleki Blanka Gimnázium Székesfehérvár
5. helyezés Lévay Luca Sára Madách Imre Gimnázium Budapest
6. helyezés Gombás Iván Bencés Gimnázium Pannonhalma
7. helyezés Harmati Luca Borka Németh László Gimnázium Budapest
8. helyezés Lendvay Lilla Tímea Budapest Fasori Evangélikus Gimnázium Budapest
9. helyezés Boros Laura Zoé Batthyány Kázmér Gimnázium Szigetszentmiklós
10. helyezés Szabó-Erdélyi Janka Madách Imre Gimnázium Budapest
kiemelt dicséret Bancsó Blanka Teleki Blanka Gimnázium Székesfehérvár
kiemelt dicséret Gyói Réka Ciszterci Szent István Gimnázium Székesfehérvár
kiemelt dicséret Mohay Henrik Piarista Gimnázium Kecskemét
kiemelt dicséret Andrásik Dorka Budapesti Egyetemi Katolikus Gimnázium Budapest
kiemelt dicséret Schanda Mór Bernát Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium Budapest
kiemelt dicséret Vaskó Csenge Batthyány Kázmér Gimnázium Szigetszentmiklós
kiemelt dicséret Arany Dóra Németh László Gimnázium Budapest
kiemelt dicséret Fekete Bernadett Svetits Katolikus Gimnázium Debrecen
kiemelt dicséret Kalász Anikó Piarista Gimnázium Vác
kiemelt dicséret Könczöl Zsigmond Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium Budapest
dicséret Varga Nóra Németh László Gimnázium Budapest
dicséret Graselly Bence Veres Péter Gimnázium Budapest
dicséret Szabó Dániel Németh László Gimnázium Budapest
dicséret Nagy Máté Batthyány Kázmér Gimnázium Szigetszentmiklós
dicséret Ötvös Nóra Csokonai Vitéz Mihály Gimnázium Debrecen
dicséret Tóth Petra Batthyány Kázmér Gimnázium Szigetszentmiklós
dicséret Kovács Lili Dóra Batthyány Kázmér Gimnázium Szigetszentmiklós
dicséret Ács Emma Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium Budapest
dicséret Ratkai Alexa József Attila Gimnázium Makó
dicséret Lugosi Péter Piarista Gimnázium Vác

Minores

1. helyezés Dedinszky Tamara ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Gimnázium Budapest
2. helyezés Faludi-Bárkán Soma ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Gimnázium Budapest
3. helyezés Bretus Bíborka Németh László Gimnázium Budapest
4. helyezés Balla Ignác ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Gimnázium Budapest
5. helyezés Oskolás Zsombor Tóth Árpád Gimnázium Debrecen
6. helyezés Kulcsár Boglárka Németh László Gimnázium Budapest
7. helyezés Robertson Zita Marie Teleki Blanka Gimnázium Székesfehérvár
8. helyezés Nagy Katalin Németh László Gimnázium Budapest
9. helyezés Csendes Vince ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Gimnázium Budapest
10. helyezés Kun Léna II. Rákóczi Ferenc Gimnázium Budapest
kiemelt dicséret Áchim Laura Ciszterci Szent István Gimnázium Székesfehérvár
kiemelt dicséret Lasztovicza Nóra ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Gimnázium Budapest
kiemelt dicséret Benyo Flóra Németh László Gimnázium Budapest
kiemelt dicséret Krivosija Kinga Piarista Gimnázium Vác
kiemelt dicséret Kiglics Fanni ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Gimnázium Budapest
dicséret Harczi Máté Piarista Gimnázium Vác
dicséret Szabó Imola Madách Imre Gimnázium Budapest
dicséret Ambrus Barnabás Németh László Gimnázium Budapest
dicséret Kövi Dorottya Piarista Gimnázium Vác
dicséret Körmöczi Zétény Zoltán Vak Bottyán Gimnázium Paks

Vissza az oldal elejére

Verified by MonsterInsights