Ábel Jenő Országos Latin Tanulmányi Verseny

A 2021-2022. tanévi Ábel Jenő Országos Latin Tanulmányi Versenyének döntő fordulójába behívott tanulók listája

Általános tudnivalók

A verseny ideje: 2022. április 9. szombat 12-16 óra

A verseny helye: Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kara

MAIORES-kategória: Budapest 1088, Múzeum krt. 6-8. II./252.

MINORES-kategória: Budapest 1088, Múzeum krt. 4/F fszt. Kerényi-terem

A versenyre latin-magyar szótárát, személyi igazolványát (vagy ennek hiányában diákigazolványát) minden versenyző hozza el.

A versenyzőknek legkésőbb fél 12-re a teremben kell lenniük. Ebédről mindenki maga gondoskodjék.

(Amennyiben a helyzet megköveteli, a döntő – részben vagy egészben – virtuális úton, Canvas LMS-rendszer segítségével, online felületen kerül lebonyolításra).

A nem budapesti tanulók az útiköltség megtérítését — latintanáruk közvetítésével — elsősorban iskolájuktól, ill. iskolai alapítványuktól kérjék! Amennyiben az iskolának, ill. az iskola alapítványának nem áll módjában megtéríteni tanulójuk útiköltségét, akkor az Ókortudományi Társaság megtéríti azt, utólagos banki utalással. Csak tanulói, 2. oszt. vonatjegy (IC-pótjegyet is beleértve) vagy távolsági buszjegy árát tudjuk téríteni, ezért mindenki vegye igénybe a diákigazolvány alapján kapható díjkedvezményeket (budapesti, BKV-jegyeket nem áll módunkban elszámolni)! Útiköltség-térítés kérhető (a tanuló nevére és állandó lakcímére kiállított) számla VAGY menetjegy ellenében: a számlá(kat) VAGY a menetjegyeket ÉS a kitöltött, tanuló által aláírt ÚTIKÖLTSÉGTÉRÍTÉSI ŰRLAPOT (letölthető itt) postán kérjük megküldeni, a versenyt követően mihamarabb, de legkésőbb a döntőt követő pénteki postabélyegzővel, erre a postacímre: Ókortudományi Társaság, 1088 Budapest, Múzeum körút 4/F. A menetjegyek/számla és az űrlap postai beérkezést követő 30 napon belül utaljuk a költségtérítést.

Budapest, 2022. március 16.

A Verseny Szervezőbizottsága

Minores

Albert Nóra Németh László Gimnázium Budapest
Barátossy Bulcsú Piarista Gimnázium Budapest
Bartha Zsófi Piarista Gimnázium Vác
Békési Luca ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Gimnázium Budapest
Bihari Lilla Piarista Gimnázium Vác
Csikós Tímea ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Gimnázium Budapest
Do Hoang Anh Thu ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Gimnázium Budapest
Dreska Balázs Ciszterci Szent István Gimnázium Székesfehérvár
Faller Márton Piarista Gimnázium Budapest
Farkas Márk Bencés Gimnázium Pannonhalma
Fekete Bernadett Svetits Katolikus Gimnázium Debrecen
Gönczy Janka Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium Budapest
Grassely Bence Veres Péter Gimnázium Budapest
Halupka Fanni Németh László Gimnázium Budapest
Harmati Borka Németh László Gimnázium Budapest
Horváth Regina ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Gimnázium Budapest
Ilosvai Barnabás Bencés Gimnázium Pannonhalma
Jatits-Szabó Déva ELTE Apáczai Csere jános Gyakorló Gimnázium Budapest
Joó Levente Berzsenyi Dániel Evangélikus (Líceum) Gimnázium Sopron
Kalász Anikó Piarista Gimnázium Vác
Karsay Diána ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Gimnázium Budapest
Kiss Luca Anna Batthány Kázmér Gimnázium Szigetszentmiklós
Kiss Zsófia Németh László Gimnázium Budapest
Kóczán Réka Berzsenyi Dániel Evangélikus (Líceum) Gimnázium Sopron
Kocsis Orsolya Berzsenyi Dániel Evangélikus (Líceum) Gimnázium Sopron
Könczöl Zsigmond Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium Budapest
Kún Szilveszter Németh László Gimnázium Budapest
Leiszter Flóra ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Gimnázium Budapest
Lelkes Artemisz ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Gimnázium Budapest
Lendvay Lilla Tímea Budapest-Fasori Evangélikus Gimnázium Budapest
Lőrincz Norman ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Gimnázium Budapest
Maróti-Agóts Mátyás Piarista Gimnázium Budapest
Nyerges Fanni Veres Péter Gimnázium Budapest
Palánki Ágnes Piarista Gimnázium Vác
Schanda Mór Bernát Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium Budapest
Somogyi Luca Teleki Blanka Gimnázium Székesfehérvár
Szabados Benedek ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Gimnázium Budapest
Szabó Kata Berzsenyi Dániel Evangélikus (Líceum) Gimnázium Sopron
Szabó Rebeka II. Rákóczi Ferenc Gimnázium Budapest
Szarka Áron ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Gimnázium Budapest
Széll Botond ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Gimnázium Budapest
Szilágyi Barnabás Bencés Gimnázium Pannonhalma
Tamás Ágoston ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Gimnázium Budapest
Theisz Aurél Levente Bencés Gimnázium Pannonhalma
Tomai Tímea ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Gimnázium Budapest
Tóth Kamilla Ciszterci Szent István Gimnázium Székesfehérvár
Tóth Petra Batthány Kázmér Gimnázium Szigetszentmiklós
Varga Tamás Berzsenyi Dániel Evangélikus (Líceum) Gimnázium Sopron
Vaskó Csenge Batthány Kázmér Gimnázium Szigetszentmiklós
Zlinszky Erzsébet Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium Budapest

A lista letöltése pdf-ben: Minores továbbjutók 2022

Maiores

Aklan Larion Fazekas Mihály Gimnázium Budapest
Ambrus Anna Zsófia Budapest-Fasori Evangélikus Gimnázium Budapest
Andrási Kürt Bencés Gimnázium Pannonhalma
Andristyák Máté Piarista Gimnázium Kecskemét
Arany Dóra Németh László Gimnázium Budapest
Babcsányi Tamás Eötvös József Gimnázium Budapest
Bányai Réka Csenge Piarista Gimnázium Kecskemét
Beke Ágoston Piarista Gimnázium Budapest
Biró Alexa Németh László Gimnázium Budapest
Bodó Hanna Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium Budapest
Csák Emma Németh László Gimnázium Budapest
Daróczy Kata Piarista Gimnázium Vác
Ferencz Janka Piarista Gimnázium Kecskemét
Ferletyák Kyra II. Rákóczi Ferenc Gimnázium Budapest
Frivadszky Margit Németh László Gimnázium Budapest
Gadányi Boldizsár ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Gimnázium Budapest
Gajda Sára Erzsébet Teleki Blanka Gimnázium Székesfehérvár
Gazdag Ferenc Fazekas Mihály Gimnázium Budapest
Gerstenbrein Péter Piarista Gimnázium Kecskemét
Győri Hanna Boróka Tiszaparti Római Katolikus Gimnázium Szolnok
Horváth Ákos Tóth Árpád Gimnázium Debrecen
Jenei Ákos Veres Péter Gimnázium Budapest
Juhos Bálint Veres Péter Gimnázium Budapest
Kepes Péter Bencés Gimnázium Pannonhalma
Kiss Krisztián Németh László Gimnázium Budapest
Kozák Laura Korinna II. Rákóczi Ferenc Gimnázium Budapest
Legerszki Kornél Bencés Gimnázium Pannonhalma
Madár Gergely Németh László Gimnázium Budapest
Molnár-Vanyó Lili Madách Imre Gimnázium Budapest
Németh Viktória Eötvös József Gimnázium Budapest
Oláh Zsófia ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Gimnázium Budapest
Pandula István Bencés Gimnázium Pannonhalma
Pap Tamás Fazekas Mihály Gimnázium Budapest
Papp Judit Németh László Gimnázium Budapest
Papp Maximilián Roland Táncsics Mihály Gimnázium Orosháza
Rinézer Bianka Madách Imre Gimnázium Budapest
Róbert Viktória Katalin Fazekas Mihály Gimnázium Budapest
Rózsa Simon ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Gimnázium Budapest
Sárváry Márton ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Gimnázium Budapest
Stedron Ágnes Szent László Gimnázium Budapest
Szabó Cecília Mária Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium Budapest
Százados András Piarista Gimnázium Budapest
Szerb Mátyás Tóbiás ELTE Apáczai Csere jános Gyakorló Gimnázium Budapest
Takács Ágota ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Gimnázium Budapest
Tar Lilla Veronika Madách Imre Gimnázium Budapest
Telek Sebestyén Bencés Gimnázium Pannonhalma
Tóth Anikó Madách Imre Gimnázium Budapest
Varga Júlia Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium Budapest
Varga Villő Eötvös József Gimnázium Budapest
Verók Zsombor Bethlen Gábor Református Gimnázium Hódmezővásárhely
Villant Anna Piarista Gimnázium Vác

A lista letöltése pdf-ben: Maiores továbbjutók 2022

Vissza az oldal elejére