A 2022. évi arpinói Cicero-verseny hazai válogatójának eredménye

Alapos mérlegelés után a Bírálóbizottság meghozta döntését az idei arpinói nemzetközi Cicero-verseny hazai válogatójának eredményéről. A bizottság, szigorúan csak a fordítói teljesítményt figyelembe véve, az alábbi versenyző diákok számára javasolja a részvételt az arpinói latin „diákolimpián”:

Csapat

1. helyezés Molnár Lilla Júlia Veres Péter Gimnázium Budapest
2. helyezés Czifra Botond Verseghy Ferenc Gimnázium Szolnok
3. helyezés Horváth Hanna Szabrina ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Gimnázium Budapest
4. helyezés Solymosi Lili Veres Péter Gimnázium Budapest
5. helyezés Ittzés Klára Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium Budapest
6. helyezés Garamvölgyi Glória Bella Ciszterci Szent István Gimnázium Székesfehérvár
7. helyezés Morvai Viktória Bereniké Madách Imre Gimnázium Budapest
8. helyezés Csáji Gyöngyvér Budapest-Fasori Evangélikus Gimnázium Budapest
9. helyezés Szász Gyöngyvér Piarista Gimnázium és Kollégium Vác
10. helyezés Tar Lilla Veronika Madách Imre Gimnázium Budapest
11. helyezés Mencseli Réka Vanessza Piarista Gimnázium Kecskemét
12. helyezés Samu Zsófia Julianna Németh László Gimnázium Budapest
13. helyezés Szabó Zsófia Eötvös József Gimnázium Budapest
14. helyezés Proity József Pannonhalmi Bencés Gimnázium Pannonhalma
15. helyezés Papp Ivetta ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium Budapest
16. helyezés Szathury Csaba Álmos Piarista Gimnázium Budapest

Az idei arpinói nemzetközi Cicero-verseny egy 3 napos, február 18-19-i és 25-i online kurzus és egy február 26-i online kommentált fordítási feladat sikeres elvégzését követően, jelenléti formában 2022. május 5-8. kerül megrendezésre, a részletekhez vö. https://www.certamenciceronianum.it/enA fent nevezett mind a 16 tanuló benevezésre kerül a versenyre (nevezési határidő: február 11)a nevezési díjukat az Ókortudományi Társaság utalja át az olasz szervezőknek (az  NTP-NTMV-21-A-0005 számú EMET-pályázat keretében) az érintett tanulókat pedig iskolájuk nevezi be a részükre hamarosan megküldött tájékoztatás és dokumentumok segítségével. E 16 fő közül (legfeljebb) 14 főnek, akik sikeresen túljutnak az arpinói verseny online első fordulóján és március 31-ig behívót kapnak az olasz szervezőktől a jelenléti döntőre, az Ókortudományi Társaság biztosítja (a nevezett pályázat keretében) az útiköltséget (repülőjegy Rómába és onnan vonattal Arpinóba utasbiztosítással együtt, és az őket kísérő 1-2 tanár részére is); a verseny napjaira a szállást és a teljes ellátást az olasz fél állja (a csapattagokra, ill. családjukra csak a versenyt kísérő 3 napos, hagyományos római tanulmányi kirándulás költségei hárulnak, kedvező esetben a diák iskolája alapítványának támogatásával).

A fent nevezett 16 tanuló versenyre történő nevezésével kapcsolatban hamarosan elektronikus levélben keressük meg az érintett iskolákat, tanulókat és felkészítő tanárukat.

Ezúton szeretnénk megköszönni azoknak a tanulóknak a lelkes és lelkiismeretes munkáját, akik részt vettek az online válogató versenyen. Felkészítő tanáraiknak szintén hálás köszönet és elismerés jár. A válogatott keretébe bekerült tanulóknak és felkészítő tanáraiknak gratulálunk, és további jó munkát és jó egészséget kívánunk!

Budapest, 2022. január 14.

A Szervezőbizottság nevében:

Dr. habil. Adamik Béla s.k.
egyetemi docens