Ábel Jenő Országos Latin Tanulmányi Verseny

Ábel Jenő Országos Latin Tanulmányi Versenyének végeredménye – 2018/2019-es tanév

A két kategória 1-10. helyezettjei oklevelüket és könyvjutalmukat az Ókortudományi Társaság 2019. MÁJUS 17-ÉN, PÉNTEKEN DU. 5 ÓRAKOR kezdődő közgyűlésén vehetik át, a szokásos tudományos előadást követően.

A Közgyűlés helyszíne:
AZ ELTE BÖLCSÉSZETTUDOMÁNYI KAR Tanácsterem Budapest, VIII. ker. Múzeum körút 4/A földszint
(részletes program: http://www.okortudomany.hu/ )

Hangsúlyozottan kérjük, hogy azok a helyezettek (1-10.), akik nem tudnak részt venni a díjátadó ünnepségen, jelezzék ezt a tényt az abel.jeno@gmail.com címen, legkésőbb május 15-ig, ők az utolsó bekezdésben leírt módon kapják meg jutalmukat.

A helyezettek felkészítő tanárait is szívesen látjuk a díjátadón, különösen az 1-3. helyezett tanárait, akik egyéves Ókor-előfizetésben részesülnek!

A vidéki iskolákat kérjük, járuljanak hozzá érintett tanulóik útiköltségeihez, hogy minél több helyezett diák vehessen részt a díjátadó ünnepségen!

A kiemelt dicséretesek a könyvjutalmukat és az oklevelüket, a dicséretesek pedig az oklevelüket az iskolai tanévzáró ünnepélyeken vehetik át.

A vidéki iskolák diákjai számára június 1. után postázzuk a jutalmakat, a budapesti iskolák diákjainak jutalmait szintén június 1-jétől átvehetik az iskolák küldöttei az ELTE BTK Latin Tanszékén (1088 Budapest, Múzeum krt. 4./F II./211., félfogadás: H-Cs 10-14, célszerű előtte telefonon (+361-485-5280) vagy ímélen (abel.jeno@gmail.com) egyeztetni).

Maiores

1. helyezés Héthelyi Máté ELTE Trefort Ágoston Gyakorló Gimnázium Budapest
2. helyezés Babcsányi István Fazekas Mihály Gyakorló Gimnázium Budapest
3. helyezés Rogács Álmos Szalárd Kazinczy Ferenc Gimnázium Győr
4. helyezés Calis Mihály ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Gimnázium Budapest
5. helyezés Nardai Anna Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium Budapest
6. helyezés Árpási Zalán ELTE Apáczai Csere János Gimnázium Budapest
7. helyezés Biró Áron Balassi Bálint Nyolcévfolyamos Gimnázium Budapest
8. helyezés Solymosi Lili Veres Péter Gimnázium Budapest
9. helyezés Szőcs Áron Fazekas Mihály Gyakorló Gimnázium Budapest
10. helyezés Füzesi Marcell Svetits Katolikus Gimnázium Debrecen
kiemelt dicséret Pintér Róbert Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma Pécs
kiemelt dicséret Tornay-Csomor Viktória ELTE Apáczai Csere János Gimnázium Budapest
kiemelt dicséret Magyar Ábel Mátyás Fazekas Mihály Gyakorló Gimnázium Budapest
kiemelt dicséret Kovács Tamara Madách Imre Gimnázium Budapest
kiemelt dicséret Vízkeleti Anna ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Gimnázium Budapest
kiemelt dicséret Horváth Dóra Madách Imre Gimnázium Budapest
kiemelt dicséret Papp Hanna Róza Ciszterci Szent István Gimnázium Székesfehérvár
kiemelt dicséret Bakos Dóra Borbála Patrona Hungariae Gimnázium Budapest
kiemelt dicséret Hepp Anna Németh László Gimnázium Budapest
kiemelt dicséret Fejes Dorottya Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium Budapest
dicséret Jakó Attila György ELTE Apáczai Csere János Gimnázium Budapest
dicséret Illényi Mandorla Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium Budapest
dicséret Zsigmond Sebestyén Huba Piarista Gimnázium Budapest
dicséret Samu Zsófia Julianna Németh László Gimnázium Budapest
dicséret Szabó Antónia Fazekas Mihály Gyakorló Gimnázium Budapest
dicséret Erdős Csaba Medgyessy Ferenc Gimnázium Debrecen
dicséret Berta Zsófia Ciszterci Szent István Gimnázium Székesfehérvár
dicséret Folyi Bence Berzsenyi Dániel Evangélikus Gimnázium Sopron
dicséret Molnár Lilla Júlia Veres Péter Gimnázium Budapest
dicséret Kasza Dominik Táncsics Mihály Gimnázium Orosháza

Minores

1. helyezés Gadányi Boldizsár ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Gimnázium Budapest
2. helyezés Ittzés Klára Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium Budapest
3. helyezés Sári Mátyás Pannonhalmi Bencés Gimnázium Pannonhalma
4. helyezés Fabók Anna Kodály Zoltán Magyar Kórusiskola Budapest
5. helyezés Sámson Boglárka Batthyány Kázmér Gimnázium Szigetszentmiklós
6. helyezés Bedő Bátor Batthyány Kázmér Gimnázium Szigetszentmiklós
7. helyezés Kopper Borsa ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Gimnázium Budapest
8. helyezés Takács Ágota ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Gimnázium Budapest
9. helyezés Pete András Svetits Katolikus Gimnázium Debrecen
10. helyezés Varga Domonkos Budapest Fasori Evangélikus Gimnázium Budapest
kiemelt dicséret Szakács Domonkos Jedlik Ányos Gimnázium Budapest
kiemelt dicséret Baranyák Vendel Pannonhalmi Bencés Gimnázium Pannonhalma
kiemelt dicséret Scheiling Ádám ELTE Apáczai Csere János Gimnázium Budapest
kiemelt dicséret Babos Réka Garay János Gimnázium Szekszárd
kiemelt dicséret Sárváry Márton ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Gimnázium Budapest
kiemelt dicséret Szabó Lilla Németh László Gimnázium Budapest
kiemelt dicséret Nyéki Mónika Budapesti Egyetemi Katolikus Gimnázium Budapest
kiemelt dicséret Gréczi Lilla Batthyány Kázmér Gimnázium Szigetszentmiklós
kiemelt dicséret Szitás-Kiss Gergő II. Rákóczi Ferenc Gimnázium Budapest
kiemelt dicséret Domonkos Petra Berzsenyi Dániel Evangélikus Gimnázium Sopron
dicséret Péterfia Blanka ELTE Apáczai Csere János Gimnázium Budapest
dicséret Tapodi Janka Bibó István Gimnázium Kiskunhalas
dicséret Simon Péter Szentendrei Református Gimnázium Szentendre
dicséret Tóth Lili Anna Berzsenyi Dániel Evangélikus Gimnázium Sopron
dicséret Hermán Flóra Vak Bottyán Gimnázium Paks
dicséret Galambos Boglárka Ágnes Ciszterci Szent István Gimnázium Székesfehérvár
dicséret Morvai Viktória Bereniké Madách Imre Gimnázium Budapest
dicséret Petrus Júlia ELTE Apáczai Csere János Gimnázium Budapest
dicséret Wertán Brúnó Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium Budapest
dicséret Morvai Eliza Veres Péter Gimnázium Budapest

Vissza az oldal elejére