Ábel Jenő Országos Latin Tanulmányi Verseny

Ábel Jenő Országos Latin Tanulmányi Versenyének végeredménye – 2017/2018-as tanév

A két kategória helyezettjei oklevelüket és könyvjutalmukat az Ókortudományi Társaság 2018. MÁJUS 18-ÁN, PÉNTEKEN DU. 5 ÓRAKOR kezdődő közgyűlésén vehetik át, a szokásos tudományos előadást követően.

A Közgyűlés helyszíne:
AZ ELTE BÖLCSÉSZETTUDOMÁNYI KAR Tanácsterem Budapest, VIII. ker. Múzeum körút 4/A földszint
(részletes program: http://www.okortudomany.hu/ )

Hangsúlyozottan kérjük, hogy azok a helyezettek (maiores 1-20., minores 1-10.), akik nem tudnak részt venni a díjátadó ünnepségen, jelezzék ezt a tényt az abel.jeno@gmail.com címen, legkésőbb május 16-ig, ők az utolsó bekezdésben leírt módon kapják meg jutalmukat.

A helyezettek felkészítő tanárait is szívesen látjuk a díjátadón, különösen az 1-3. helyezett tanárait, akik egyéves Ókor-előfizetésben részesülnek!

A vidéki iskolákat kérjük, járuljanak hozzá érintett tanulóik útiköltségeihez, hogy minél több helyezett diák vehessen részt a díjátadó ünnepségen!

A kiemelt dicséretesek a könyvjutalmukat és az oklevelüket, a dicséretesek pedig az oklevelüket az iskolai tanévzáró ünnepélyeken vehetik át.

A vidéki iskolák diákjai számára június 1. után postázzuk a jutalmakat, a budapesti iskolák diákjainak jutalmait szintén június 1-jétől átvehetik az iskolák küldöttei az ELTE BTK Latin Tanszékén (1088 Budapest, Múzeum krt. 4./F II./211., félfogadás: H-Cs 10-14, célszerű előtte telefonon (+361-485-5280) vagy ímélen (abel.jeno@gmail.com) egyeztetni).

Maiores

1. helyezés Kövér Blanka ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Gimnázium Budapest
2. helyezés Nguyen Zsófia Ly ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Gimnázium Budapest
3. helyezés Hermán Judit Vak Bottyán Gimnázium Paks
4. helyezés Biró Áron Balassi Bálint Nyolcévfolyamos Gimnázium Budapest
5. helyezés Apostol Adrienn Madách Imre Gimnázium Budapest
6. helyezés Breznyán Gergő András Kiskőrösi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium Kiskőrös
7. helyezés Tóth Imola Anna Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium Budapest
8. helyezés Szathmári Benedek Tóth Árpád Gimnázium Debrecen
9. helyezés Arany Ádám Teleki Blanka Gimnázium Székesfehérvár
10. helyezés Páczelt Ákos Viktor ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium Budapest
11. helyezés Bus Dániel Svetits Katolikus Gimnázium Debrecen
12. helyezés Tüzes Johanna Róza Budapest Fasori Evangélikus Gimnázium Budapest
13. helyezés Varga Réka Fruzsina Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium Budapest
14. helyezés Kalabay László Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium Budapest
15. helyezés Farkas Márton Eötvös József Gimnázium Budapest
16. helyezés Nardai Anna Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium Budapest
17. helyezés Frank Ágoston Berzsenyi Dániel Evangélikus Gimnázium Sopron
18. helyezés Kiss Blanka Zselyke Németh László Gimnázium Budapest
19. helyezés Pálinkás Maja Batthyány Kázmér Gimnázium Szigetszentmiklós
20. helyezés Gajdán Gréta Budapest Fasori Evangélikus Gimnázium Budapest
kiemelt dicséret Pusztai Réka Piarista Iskola Kecskemét
kiemelt dicséret Siklér János Baár-Madas Református Gimnázium Budapest
kiemelt dicséret Fejes Dorottya Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium Budapest
kiemelt dicséret Hepp Anna Németh László Gimnázium Budapest
kiemelt dicséret Sudár Richárd Ciszterci Szent István Gimnázium Székesfehérvár
kiemelt dicséret Tóth Mária Gizella Budapest Fasori Evangélikus Gimnázium Budapest
kiemelt dicséret Bibó Emma Kodály Zoltán Magyar Kórusiskola Budapest
kiemelt dicséret Vadler Emma Veres Péter Gimnázium Budapest
kiemelt dicséret Hugyecz Karina Bibó István Gimnázium Kiskunhalas
kiemelt dicséret Kovács Péter Batthyány Kázmér Gimnázium Szigetszentmiklós
kiemelt dicséret Sas Petra Németh László Gimnázium Budapest
kiemelt dicséret Gulyás Lilla Madách Imre Gimnázium Budapest
kiemelt dicséret Czékmán Flóra Ciszterci Szent István Gimnázium Székesfehérvár
kiemelt dicséret Lits Levente Panonnhalmi Bencés Gimnázium Pannonhalma
kiemelt dicséret Selmeci Mátyás Panonnhalmi Bencés Gimnázium Pannonhalma
kiemelt dicséret Bertalan Domonkos Panonnhalmi Bencés Gimnázium Pannonhalma
kiemelt dicséret Tóth Bálint Eötvös József Gimnázium Budapest
kiemelt dicséret Dorogi Márk Batthyány Kázmér Gimnázium Szigetszentmiklós
kiemelt dicséret Molnár Farkas II. Rákóczi Ferenc Gimnázium Budapest
kiemelt dicséret Schubauer Panna Szentendrei Református Gimnázium Szentendre
dicséret Zirci Márton Ferences Gimnázium Szentendre
dicséret Zaharov Viktória Németh László Gimnázium Budapest
dicséret Szabó Adél Vak Bottyán Gimnázium Paks
dicséret Tóth Júlia Veres Péter Gimnázium Budapest
dicséret Pinke László Ciszterci Szent István Gimnázium Székesfehérvár
dicséret Szögi Richárd Jácint Bethlen Gábor Református Gimnázium Hódmezővásárhely
dicséret Fáczán Bálint Panonnhalmi Bencés Gimnázium Pannonhalma
dicséret Györe Nikolett Bethlen Gábor Református Gimnázium Hódmezővásárhely
dicséret Bella Márton Panonnhalmi Bencés Gimnázium Pannonhalma
dicséret Szabó Bence II. Rákóczi Ferenc Gimnázium Budapest
dicséret Mátéffy Johanna Ferences Gimnázium Szentendre
dicséret Keresztes Petra Teleki Blanka Gimnázium Székesfehérvár
dicséret Pulics Apollónia József Attila Gimnázium Makó
dicséret Breznay Richárd Budapesti Egyetemi Katolikus Gimnázium Budapest
dicséret Dezső Luca Eötvös József Gimnázium Budapest
dicséret Csapodi Kinga Budapesti Egyetemi Katolikus Gimnázium Budapest

Minores

1. helyezés Gráfel Eszter Svetits Katolikus Gimnázium Debrecen
2. helyezés Árpási Zalán ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium Budapest
3. helyezés Bakos Dóra Borbála Patrona Hungariae Gimnázium Budapest
4. helyezés Pintér Róbert Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma Pécs
5. helyezés Samu Zsófia Németh László Gimnázium Budapest
6. helyezés Jakó Attila ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium Budapest
7. helyezés Solymosi Lili Veres Péter Gimnázium Budapest
8. helyezés Rabi Hanna Ciszterci Szent István Gimnázium Székesfehérvár
9. helyezés Makrai-Kis Balázs Veres Péter Gimnázium Budapest
10. helyezés Soós Regina Batthyány Kázmér Gimnázium Szigetszentmiklós
kiemelt dicséret Márky Anna Veres Péter Gimnázium Budapest
kiemelt dicséret Garamvölgyi Glória Bella Ciszterci Szent István Gimnázium Székesfehérvár
kiemelt dicséret Polgár Sándor Városmajori Gimnázium Budapest
kiemelt dicséret Varga Mária Krisztina Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium Budapest
kiemelt dicséret Ujvári Adél Batthyány Kázmér Gimnázium Szigetszentmiklós
kiemelt dicséret Szabó Evelin Ciszterci Szent István Gimnázium Székesfehérvár
kiemelt dicséret Varga Kadosa Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium Budapest
kiemelt dicséret Szitás-Kiss Gergő II. Rákóczi Ferenc Gimnázium Budapest
kiemelt dicséret Molnár Lilla Veres Péter Gimnázium Budapest
kiemelt dicséret Nagy Flóra Szentendrei Református Gimnázium Szentendre
dicséret Füzesi Marcell Svetits Katolikus Gimnázium Debrecen
dicséret Lankovics Lilla Berzsenyi Dániel Evangélikus Gimnázium Sopron
dicséret Wilcsinszky Ádám Berzsenyi Dániel Evangélikus Gimnázium Sopron
dicséret Palóczi Dániel Batthyány Kázmér Gimnázium Szigetszentmiklós
dicséret Erdős Csaba Medgyessy Ferenc Gimnázium Debrecen

Vissza az oldal elejére